Strona główna O mnie

O mnie

przez admin

Cześć! Jestem Monika. Jestem dietetykiem – absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Cieszę się, że trafiłeś na mojego bloga poświęconemu kulinariom, dietetyce i podróżom.

Dlaczego założyłam bloga?

Z prostego powodu: moja praca jest moją pasją i uwielbiam dzielić się wiedzą dietetyczną z innymi. Chcę, żeby Cookologia była miejscem, gdzie przeczytacie ciekawe artykuły na temat szeroko pojętej dietetyki, sztuki kulinarnej oraz podróży. Chciałabym, żeby moje wpisy pokazały Wam, że gotowanie i zdrowe żywienie może być niezwykle proste. W związku z tym, że podróże zajmują w moim życiu dużo miejsca, znajdziecie również wiele informacji dotyczących odwiedzonych przeze mnie miejsc.

Kim jestem prywatnie?

Prywatnie – żona wspaniałego męża, siostra najcudowniejszego rodzeństwa (3 siostry i brat), córka najcudowniejszej mamy, miłośniczka psów i wszelkich zwierząt. Uwielbiam jeść dobre jedzenie, niekoniecznie w drogich restauracjach. Z pasją pochłaniam książki dotyczące medycyny, teorii i praktyki gotowania, dietetyki. Od 5 lat lat wspólnie z mężem dzielimy naszą pasję: podróże. Dotychczas odwiedziliśmy wiele krajów europejskich i azjatyckich, a obecnie jesteśmy w około 9 miesięcznej podróży po Azji Południowo-Wschodniej.

O czym piszę?

Na Cookologii znajdziecie wpisy związane z dietetyką, sztuką kulinarną  i antropologią jedzenia. W trakcie podróży staram się przybliżyć kuchnię i kulturę żywieniową oraz tematy związane z dietetyką w odwiedzonych przez nas krajach – przede wszystkim krajach azjatyckich. Dodatkowo będę zamieszczać przepisy na dania, które gotowałam podczas pobytu w Polsce. Znajdziecie tu również gościnne wpisy Marcina, który Azję stara się przedstawiać bardziej w aspektach podróżniczych i technicznych. Zapraszam Was do śledzenia Cookologia.pl – czyli świata gdzie łączą się podróże, nauka, dobre jedzenie i zdrowie.

Gdzie możesz mnie znaleźć?

Jeżeli masz pytania lub coś coś Cię zainteresowało, możesz pisać do mnie na adres: cookologia@gmail.com lub skorzystać z formularza kontaktowego. Zajrzyj także na moje profile społecznościowe lub zapisz się do newslettera, by dostawać informację o nowych wpisach.

Zapisz się do newslettera, a będę Ci wysyłać informacje o nowych postach.